Vídeň v barvách podzimu

16. listopadu 2015 v 22:01 | B. |  cestování

Vídeň je město, které mnoho turistů bere útokem, jakmile se otevřou vánoční trhy. Já se ji však rozhoduji navštívit o něco dříve - v listopadu. Důvod? Má zde koncert má oblíbená kapela BMTH, kterou chci rozhodně vidět. A když už jsem ve Vídni, proč si ji pořádně neprohlédnout v tuto netradiční dobu?


Do Vídně jedu se svou přítelkyní. Jako dopravní prostředek volíme cenově nejpříznivější variantu - autobus. Na místo dorážíme ve čtvrtek a rovnou se vydáváme k našemu hostiteli, kterého jsme si dopředu našly přes couchsurfing (pokud tuto stránku neznáte, doporučuji navštívit, protože představuje zcela ojedinělý způsob cestování). Jakmile si odložíme věci, já se vydávám na koncert, který si opravdu užívám. Vracím se až pozdě, ale i tak stihneme trochu popít.

Další den vyrážíme na první průzkum města. Konkrétně na známou nákupní ulici Mariahilferstrasse. Pomalu se procházíme a hledáme místo, kde bychom se mohly naobědvat. Nakonec nás zaujme restaurace, kde točí Starobrno. Navíc mají nízké ceny, což se vždycky chudému českému studentovi hodí :D Bohužel se nám však, jako již mnohokrát dříve, potvrzuje, že za jídlo se při cestování šetřit nevyplatí. Lepší je restauraci navštívit jen jednou, ale za to pořádnou restauraci, než vícekrát, ale šetřit při tom.

Po obědě se vydáváme do zámku Schönbrunn. Je to krásné a velkolepé místo, kde na vás opravdu dýchne atmosféra habsburského císařství. Zahrady již v tuto roční dobu tolik neohromí, ale i tak je procházka v nich moc příjemná.

Další den si již jdeme prohlédnout historické jádro města. Budovy z 19. století jsou naprosto kouzelné a barevné listí pohled na ně ještě přikrášluje. Opět se tedy procházíme několika parky a chybět nesmí ani okružní projížďka v tramvaji.

Na oběd tentokrát volíme vyhlášenou rakouskou restauraci, která si točí i své vlastní pivo. Jídlo je výborné, akorát se opravdu příliš neliší od české kuchyně :D

A z hospody rovnou do kavárny. Těch je tu nespočet a jistě jsou všechny příjemné. Nejvíc se mi líbí starší kavárny zařízené ve vintage stylu - nebo přímo s původním nábytkem. Káva je tu samozřejmě výborná a zákusky ještě lepší. Sacher, Apfelstrudel, mňam!

Poslední den musíme zavítat do Prateru - známého zábavního parku. Jezdila jsem sem mnohokrát jako dítě, takže cítím určitou nostalgii. Rozhodnu se ale vyzkoušet atrakci, kterou jsem nikdy nenavštívila - ohromě vysoký řetízkový kolotoč. A je to skvělé. I když to tak na první pohled vypadá, nejedná se o žádnou šílenost. Kolotoč se netočí moc rychle a slouží tak spíše jako alternativní možnost vyhlídky.

Po Prateru už nám bohužel jede autobus zpět do Česka. Ve Vídni je toho ale mnoho, takže se sem určitě zase vrátíme. Ještě, že ji máme takový kousek :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama