Krásné protizákonné Velikonoce

6. dubna 2015 v 11:44 | B. |  co se jinam nevešlo
Když byly Vánoce, někde jsem četla článek o tom, jaké zákony se při nich porušují. Tak mě napadlo, že naše Velikonoce by si možná také zasloužily malou analýzu =P Článek prosím berte s nadsázkou ;)Pojďme se tedy podívat na trestní zákoník (č. 40/2009 Sb.)

Tatarování pomlázkou, probíhající často proti vůli ženy, by se dalo považovat za trestný čin. Může dojít k naplnění skutkové podstaty hned několika trestných činů. Proto, dívky, vězte, že:

Když vás bude chtít vytatarovat váš otec, případně otčím, tedy osoba, která vás má v péči nebo výchově, hrozí mu podle § 198, týrání svěřené osoby, odnětí svobody na dobu 1 - 5 let.

Vaši otravní bráchové zase naplňují skutkovou podstatu § 199, týrání osoby žijící ve společném obydlí. Za to jim hrozí odnětí svobody na 6 měsíců až 4 léta.
Ovšem pozor! Pokud oba dva kriminálnící (otec i bratr) páchají trestný čin nejméně na dvou osobách, oběma jim hrozí vězení až na 8 let.

U kamarádů a dalších lidí, co s vámi nebydlí, už je to trochu horší. Ale i zde by se snad dal aplikovat § 146 , ublížení na zdraví.
(1) Kdo jinému úmyslně ublíží na zdraví, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.
U těhotných žen a dětí mladších 15 let hrozí dokonce trest odnětí svobody ve výši až 5 let.

Pokud se koledníci navíc vetřou k vám domů bez vašeho svolení, můžete je žalovat za neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru podle § 208. Sankce - odnětí svobody až na 2 roky či peněžitý trest.

Problematická je také samotná teze, že po pomlázce budou ženy zdravé a plodné. Muži toho využívají, pod touto záminkou zmlátí ženy a ještě si za to odnesou vajíčko, dobroty nebo panáka! Pokud by došlo k tomu, že by muž způsobil škodu nikoli nepatrnou, mohl bychom hovořit o podvodu dle § 209.


Nebudeme ale troškařit a nezůstaneme jen u trestního zákoníku. Podívejme se rovnou, co na Velikonoce říká ústava!

Článek 2 Ústavy: (4) ... nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.

Článek 2 Listiny základních práv a svobod (dále jen Listiny), která je součástí ústavního pořádku, říká, že se stát nesmí vázat na náboženské vyznání. Z mého pohledu je tedy i ústavnost dnešního státního svátku - velikonočního pondělí - diskutabilní. Ovšem buďme rádi za den volna :D

Článek 10 Listiny: (1) Každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstnojnost... Můžeme rozvířit debatu, na kolik je šlehání pomlázkou důstojné.

Takže, ženy, postavte se statečně svým mužským rodinným příslušníkům a přátelům! :D

Přeji pěkné Velikonoce
Vaše B.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama