Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp.

14. dubna 2015 v 17:52 | B. |  úvahy o všem
Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp.

Tohle již někdy slyšel každý. A opravdu si myslím, že na tom něco je.

Každý je něčím jiný než ostatní. A to samozřejmě může budit jisté pobavení u některých jedinců, s kterými se denodenně setkáváme. Jenomže právě to, čím se od nich odlišujeme, z nás dělá individua. To nás dělá jedinečnými. To z nás dělá někoho, kdo není pouhou součástí davu.Pokud čtete tento článek, tak vás prosím, zkuste se zamyslet. Čím se lišíte od ostatních? Najděte něco, v čem jste jiní. Už víte?

Možná vás napadly věci, které se snažíte potlačit. Věci, o nichž si myslíte, že by se jim ostatní smáli. Ale zkuste si představit, jaké by to bylo, kdyby o nich všichni věděli a vy jste mohli na základě toho jednat. Nebyli byste šťastnější?

Několik psychologických experimentů dokázalo, že zhruba 2/3 lidí jsou velmi snadno ovlivnitelní a drží s davem, přestože jim to nemusí být vždy pohodlné. Tito lidé mohou mít výjimečné myšlenky a nápady, ale pokud s nimi vystoupí a nenaleznou pochopení, raději se stáhnou. Ale to je chyba! Člověk by měl naopak těžit ze své výjimečnosti! Najít něco, čím se liší a toho se chytit a už se nepustit. Měl by si jít sebevědomě za tím, co chce, přestože to znamená vystoupit z davu a setkat se s úšklebky. Protože právě tyto odlišnosti z vás mohou udělat úspěšné lidi. Měly by se stát základním stavebním kamenem vaší životní dráhy.

Samozřejmě neříkám, že nemáme poslouchat rady starších a zkušenějších osob. Ovšem nesmíme se jimi nechat úplně zaslepit. Důležité je vyslechnout si jiné názory, popřemýšlet o nich a vzít si z nich to nejlepší. Ale nikdy přitom nesmíme ztratit sami sebe. Pokud něco opravdu chceme, neměli bychom se nechat odradit. Musíme jít naopak svou vlastní cestou a snažit se vydat ze sebe to nejlepší. Je to sice pěkné, že z vás rodiče chtějí mít doktora, avšak pokud nesnášíte přírodní vědy a namísto toho máte výtvarný talent, jen byste se na medicíně trápili. Není v takovém případě lepší vydat se po cestě umělce, ačkoli se může zdát trnitá? Jestliže si půjdete za svým a budete dělat to, co máte rádi, co vás baví a naplňuje, vždy nakonec budete úspěšnější, než když si někým necháte přiřadit roli, kterou ani vy sami nechcete hrát.

Možná máte bláznivé nápady, kterým se ostatní budou smát. Ale pokud se nenecháte odradit, budete to vy, kdo se bude smát poslední ;)

Vaše B.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zita Zita | Web | 14. dubna 2015 v 18:10 | Reagovat

Taky jsem to párkrát slyšela a něco na tom opravdu je, i když samozřejmě ne pokaždé to vyjde na 100%

2 Deine Deine | E-mail | Web | 14. dubna 2015 v 19:44 | Reagovat

Souhlasím, člověk by si měl své zvláštnosti vážit tak, aby ji ostatní respektovali i když se jim nelíbí.

Bohužel to čím já vyčnívám z davu jsou názory, jakožto 19ti leté dívky, která mluví cynicky o lásce i všem co se vztahů týče :D Umíš si asi představit jak okolí reaguje když zjistí, že nečekám na prince na bílém koni a spoléhám na statistiky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama